Kapat
Reklam Alanı

Instagram Üzerinden Ticaret Nasıl Yapılır? Para Kazanılır?

Instagram Üzerinden Ticaret Nasıl Yapılır?
Bilgi 17 0

Bugün ki makalemizde Instagram üzerinden ticaret nasıl yapılır, para nasıl kazanılır sorularına yanıt verecek ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Türkiye genelinde özellikle Instagram projeleri için birçok farklı alternatif kendisini gösteriyor. Facebook, artık eski cazibesi kalmadığından dolayı geri planda kaldı ve Zuckerberg ile ekibi özellikle Instagram projesini geliştirme yoluna gitti demek yanlış olmaz.

Instagram, özellikle sosyal medya üzerinde ticaret yapmak için en mükemmel ortamlardan birisi haline geldi demek yanlış olmaz. Özellikle zamana bağlı olarak gelişen seçeneklerin de ne denli önem arz ettiğini kesin bir şekilde söyleyebiliriz. Peki bunun püf noktaları nelerdir? Hemen birkaç örnek ile sizleri bu anlamda bilgilendirme yoluna gideceğiz.

Instagram Ticareti Nasıl Yapılır?

Dünyanın an itibari ile en hızlı büyüyen ve gelişen sosyal medya mecrası desek sanıyorum ki yanlış olmaz. Özellikle kadınlar, bu platformu son derece etkin bir şekilde kullanarak ürün satışı nezdinde ciddi manada somut adımlar atıyor demek yanlış olmaz. Bizde ülkemiz için en ideal seçenekleri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

  • Öncelikli olarak kendinize has, kendi markanız ile aynı ismi taşıyan bir Instagram profili açın.
  • Profilin görselini, bilgilerini en ince ayrıntısına kadar giriş yapın.
  • Profilinizde tüm ürünlerinizi eksiksiz bir şekilde ve ürünle alakalı en kapsamlı bilgileri sunarak paylaşın.
  • Ürünleriniz için doğrudan hedef kitlenizi belirleyerek düşük bütçeli günlük reklamlar çıkın. Günlük 10 TL ile bile reklama çıksanız zaman içerisinde etkilerini görebileceksiniz.
  • İnsanlara çeşitli kampanyalar yapın. Özellikle yüksek takipçili sayfalar ile ortak çekiliş projeleri içerisinde yer alın ve çok daha geniş kitleleri hedef alın.

Instagram Üzerinden Ticaret Nasıl Yapılır?

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Sadece ticaret yaparak para kazanmak gibi bir konu kesinlikle söz konusu değil. Bu platformda aynı zamanda yüksek takipçili bir fenomen hesap olma şansına sahipsiniz. Özellikle CEZMİ KALORİFER, bunun en büyük örneklerinden birisidir. Ya da YouTuber Enes Batur, bireysel olarak en yüksek takipçili sayfalardan birisidir.

Bu sayfalar zaman içerisinde sponsor teklifleri alabilirler. Alınan teklifler akabinde anlaşmalı reklamlar yapılır ve sonrasında ciddi manada önemli gelirler elde etmek mümkün hale gelir. Instagram, sadece ticaret değil aynı zamanda fenomen olmak için de en ideal ortamlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir