Kapat
Reklam Alanı

e-Nabız Nasıl Kullanılır? e-Devlet Bilgileri ile eNabız’a Giriş

e-Nabız
E-Devlet 21 0

Bugün ki makalemizde e-Nabız nasıl kullanılır, e-Devlet bilgileri ile eNabız’a giriş gibi konular üzerinde bilgiler sunarak fikir edinmek istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde devletin dijital sistemler üzerine ciddi manada yoğun bir eğilim içerisinde olduğunu biliyoruz. Türkiye, artık dijital ortama fazlası ile ayak uyduran modern bir ülke olma yolunda somut adımlar atıyor.

e-Nabız sistemi ise Sağlık Bakanlığı önderliğinde geliştirilmiş olan son derece önemli ve gelişmiş bir altyapı demek yanlış olmaz. Şimdi elimizden geldiğince sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

e-Nabız Nedir?

e-Nabız, sağlık sektöründeki tüm tahlillerinizi, tüm raporlarınızı ve reçeteli tüm ilaçlarınızı içeriğinde barındıran ve sizlere sunan gelişmiş bir takip altyapısıdır.

Devlet, artık bu gibi hizmetler ile birlikte insanların beklentilerini tam anlamı ile karşıladığı gibi sağlık sektöründe ki bilgi açığını da ortadan kaldırmak için geçmişe yönelik bir arşiv görevi de görmektedir. e-Nabız sistemi, tamamen Sağlık Bakanlığı kontrolü altında sürekli geliştirilen ve veri depolaması yapan özel bir sistemdir.

e-Nabız Kullanımı

e-Devlet Bilgileri ile e-Nabız’a Giriş

e-Nabız, bilindiği üzere son derece pratik bir sistem. Bundan önceki birkaç sene içerisinde sisteme özel bir üyelik açmanız gerekiyordu. Ancak günümüzde e-Devlet ile entegrasyon sağlandı ve herhangi bir sorun olmaksızın e-Devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapma şansına sahip olabilirsiniz. Daha fazla merak ettikleriniz ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız.

  • Öncelikle e-Nabız | T.C. Sağlık Bakanlığı (enabiz.gov.tr) adresine giriş yapın.
  • Sayfa açıldıktan sonra kullanıcı bilgilerini girebileceğiniz bilgi kutucukları sizleri karşılar.
  • Bu kutucukların sağ kısmında kırmızı ve beyan renkli e-Devlet butonlarını görebileceksiniz. Burada e-Devlet Üzerinden Giriş butonuna tıklamanız gerekir. Direkt olarak giriş için e-Nabız | T.C. Sağlık Bakanlığı (enabiz.gov.tr) linkine tıklayın.
  • Burada TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi giriyorsunuz ve GİRİŞ YAP sekmesine tıklıyorsunuz.
  • Ardından TC kimlik numaranız üzerinde kayıtlı tüm sağlık verilerinizin yer aldığı kişisel e-Nabız hesabına giriş yapmış olacaksınız.

blank

e-Nabız Nasıl Kullanılır?

e-Nabız sistemi son derece pratik bir arayüze sahip olduğundan dolayı ciddi manada fark yaratan bir altyapı demek yanlış olmaz. Sistem içerisinde zaten tüm seçenekleri maddeler halinde inceleme şansına sahip olabileceksiniz. İstirahat raporları, ilaç reçeteleri, tahlil sonuçları gibi tüm verilerinizi sistem üzerinde ki yer alan renkli kategoriler içerisinde inceleme şansına sahip olabileceksiniz.

Gelişmiş bir altyapı olduğu için tüm bilgilerinjiz anında sisteme düşer ve sistem bu bilgileri depolayarak sizlere ideal seçenekleri sunar. Yakında daha yeni bilgileri elimizden geldiğince sizlere sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir