Kapat
Reklam Alanı

2019 VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bilgi 116 0

VakıfBank’ın kredi başvuru sonucu sorgulamak için birbirinden farklı birçok yöntemi vardır. Banka kredi çekme imkanını bütün vatandaşlara sunar. Fakat kredi başvuru sonucunu sorgulama konusunda kendi müşterilerine daha fazla kolaylık sağlar. Bunun yanında bankanın müşterisi olmayan kişiler de başvuru sonucunu takip edebilmektedirler.

VakıfBank Kredi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunu yapmış olan kişilerin, süreçte kredi sonuçlarını sorgulamak için seçebilecekleri VakıfBank kredi sorgulama yöntemleri şunlardır:

 • İnternet bankacılığı ile başvuru durumu sorgulama
 • Telefon bankacılığı ile başvuru durumu sorgulama
 • SMS ile başvuru durumu sorgulama
 • VakıfBank şubesine giderek başvuru durumu sorgulama
 • ATM’den başvuru durumu sorgulama

İnternet Bankacılığı İle Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bankanın sitesinden kredi başvurusu yapılan sekmeden başvuru sonucunun sorgulaması da yapılabilir. Bunun için kişinin kimlik bilgileri yeterlidir. VakıfBank mobil uygulamasında kredi kartı başvuru sonucu sorgulama özelliği yoktur. Bu yüzden internet bankacılığı aracılığıyla bu işlemin yapılabilmesi için mutlaka VakıfBank’ın sitesinin kullanılması gerekmektedir.

Telefon İle Çağrı Merkezini Arayarak Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Telefon bankacılığı yoluyla kredi başvuru sonucu ve başvurunun son durumu öğrenilebilir. Bunun için 0850 222 724 veya 444 0 724’ü arayarak, müşteri temsilcisi aracılığıyla sorgulama yapılır. Başvuruyu yapan kişinin kimlik bilgileri gereklidir.

SMS İle Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Mesaj yolu ile kredi başvurusunun son durumu ve kredi başvuru sonucu öğrenilebilir. Bu işlem için kişinin başvuru numarasına ihtiyacı vardır. Mesaj kısmına ONAY yazıp, başvuru numarasını da yazdıktan sonra mesajı 5724’e göndermelidir. Bu mesaj GSM operatörü tarafından ücretlendirmeye tabii tutulur.

VakıfBank Şubesine Giderek Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Herhangi bir VakıfBank şubesine gidilerek görevlinin yönlendirmesiyle kredi başvuru sonucu ve başvuru döneminin son durumu öğrenilebilir. Bunun için kredi başvurusu yapan kişinin T.C. kimlik numarası gereklidir.

VakıfBank ATMlerinden Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

VakıfBank ATMlerinden kredi başvuru sonucu öğrenebilmek oldukça kolaydır. Kredi başvuru sonucu sorgulama ekranına T.C. kimlik numarası girilerek kişinin başvurusunun durumu öğrenilebilir.

VakıfBank Hangi Kredileri Verir?

VakıfBank kredi çeşitleri konusunda yelpazesi oldukça geniş olan bir bankadır. Verdiği kredi türleri şunlardır:

 • İhtiyaç kredisi: İhtiyaç kapsamına giren şeylere harcamak için alınan kredidir. Diğer kredilere göre daha düşük miktarda bir kredi olduğu olduğu için verilme ihtimali daha yüksektir. Dolayısıyla başvuru sonucu takibi daha kolaydır.
 • Konut kredisi: Çekilecek olan kredi ile alınacak olan evin ipotek ettirilmesi sonucu verilen kredidir. Alınacak olan eve eksper gönderilip değerinin belirlenmesi ve ilgili belgelerin incelenmesinin ardından başvuru sonucu kişiye bildirilir.
 • Esnaf kredisi: Esnafa kredi alım kolaylığı sağlayan kampanyalar mevcuttur. Başvuru yapıldıktan sonra sonucun bildirilmesi kısa sürede olur.
 • Bedelli kredisi: Bedelli askerliğe gidecek olan kişilerin aldığı bir kredidir. Başvuru sonucunun belli olması çok uzun sürmemekle beraber kişiden gelir belgesi istenir.
 • Taşıt kredisi: Alınacak olan taşıtın değeri ölçülerek ve taşıt ipotek edilerek kredi verilir. Bu yüzden başvuru sonucunun açıklanması çok uzun sürmez.

VakıfBank Kredi Başvurusu İçin Neler İstenir?

VakıfBank kredi başvurusu yapacak olan kişilerden alacağı kredinin türüne göre bazı belgeler talep eder. Bu kişinin borcunu ödeyebileceğinden emin olmak amacıyla yaptığı bir risk analizidir. Bu belgeler şunlardır:

 • Gelir belgesi
 • Eğer esnaf ise vergi levhası
 • Sabit ve düzenli bir geliri yok ise ipotek ettirebileceği üzerine kayıtlı olan mal varlığının beyannamesi
 • Kredi başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi

VakıfBank Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Olumlu Sonuçlandırır?

VakıfBank kredi başvurularının olumlu sonuçlanabilmesini sağlayan ya da süreci hızlandıran bazı şartlar şunlardır:

 • Kişinin kredi notunun yüksek olması
 • Kişinin sabit ve belirli bir gelir gösterebilmesi
 • Kişinin kamu kuruluşunda memur olarak çalışıyor olması
 • Şartları sağlayan bir kefil sunabiliyor olması
 • İpotek ettirebileceği üzerine kayıtlı bir mal varlığı sunabiliyor olması

VakıfBank Kredi Başvuruları Hangi Durumlarda Olumsuz Sonuçlanır?

VakıfBank kredi başvurusu yapan bazı kişilerin başvuruları olumlu sonuçlanmaz. Kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilecek bazı şeyler şunlardır:

 • Kişinin kredi notunun düşük olması
 • Kişinin kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödememesi
 • Herhangi bankanın kara listesinde olması

VakıfBank Kredi Başvurusu Sonuçlandıktan Sonra Ne Olur?

VakıfBank kredi başvurusu sonuçlandıktan sonra yasal süreç işlemeye başlar. Önce kişinin başvurusu ön onaydan geçer. Ön onay olumlu sonuçlanırsa başvuruda ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşamada kişinin getirdiği belgeler incelenir. Bu aşamada da süreç olumlu sonuçlanır ise kişiye kredi başvurusunun kabul edildiği bildirilir. Kişiye bildirildikten sonra hemen o gün kredi kişiye tahsil edilir.

VakıfBank Kredi Ön Onay

Vakıfbank şubesine gitmeden başka bir yöntemle başvuru yapıldığında işlem bir ön onay sürecine girer. Bu süreçte banka kişiye ön onay verirse bir sonraki aşamaya geçilir. Kişiden gerekli olan belgeler bu aşamada istenir. Eğer banka ön onay vermezse kişiye kredi verilmez. Ön onayın sonucu genel olarak 1 günde kişiye bildirilir. Fakat bazen banka personelinin incelemesi gerekirse ve bu uzun sürerse 1 ile 3 iş günü arasında bir bekleme süresi olabilir. Kişi kredi başvurusuna ön onay vpixpixerilmediğinde, ancak ön onay verilmemesine sebebiyet verilen durumu değiştirirse bir sonraki başvurusunda başvurusu olumlu sonuçlanır.

2019 Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir