Kapat
Reklam Alanı

Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar 2018

Emeklilik 187 0

Günümüzde bankalar emeklilere promosyon vermek için adeta yarışıyor diyebiliriz. Kimi bankalar taban tutar olan 450 TL’yi de aşarak bu tutarı 600 TL civarlarına kadar taşımış gözüküyorlar. Bankalar emekli insanları kendilerine kazandırmak için birçok farklı yol denemektedir. Bu yollardan birisi gençlerin bankaya emekli birey kazandırması ile ilgili. Genç bireylere bankaya kazandırdıkları her bireye 150 TL hediye vermektedir.

Emekli banka promosyonu vermek için bankaların çeşitli yolları bulunmaktadır. Tek istedikleri emekli bireyler kendilerine kazandırmak. Bunun için birçok yola başvurmaktalar ve gençler bu yollardan en etkilisi diyebiliriz. Bankaya emekli kazandıran gençlere ücretsiz hobi kursu veren bankalar da mevcuttur. Bunun yanı sıra doğalgaz faturalarında indirim ya da özel hizmet imkânları gibi seçenekler de sunabilmektedir.

Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar 2018

Emekli kişiler emekli maaşlarını çektiği bankalar tarafından promosyonlarla ek gelir elde edebilmektedirler. Emekli kişiler çalıştıkları bankadan promosyonlar alarak bir nebze olsun rahat nefes alabilmektedirler. Bankalar ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun anlaşmalı protokollerine göre emekli bireylere her 3 yıllık dönem için, herkese yatırılan maaşın tutarına göre belirli miktarlarda promosyon ödenmesi konusunda uzlaşılmıştır. Bu promosyon miktarı 300, 375 veya 450 TL gibi bir ücret olabilmektedir.

2018 emekli banka promosyonu Bu taban miktarlarından biraz fazla olarak 330, 415 veya 500 TL’ye varan miktarlar da karşımıza çıkabilmektedir. Bu ödemeler kimi durumlarda örneğin otomatik ödeme talimatı veren kişiler de daha da artabilmektedir. Bu hali hazırda verilmekte olan promosyon tutarlarına ek olarak, ortalama olarak ifade edecek olursak her otomatik ödeme talimatı verilen fatura için bankalar emekli insanlara 50 ile 150 TL arasında ilave ödeme yapabilmektedir. Böylelikle emekli banka promosyonu tutarı 600 TL miktarlarına kadar çıkabilmektedir.

2018 Emekli Banka Promosyonu Nasıl Alınabilir

Emekli banka promosyonu fırsatından faydalanmak isteyen kişiler, Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalamış olan bir banka ile görüşerek bu hizmetten faydalanabilir. SGK’nın anlaşmalı olduğu bir banka ile olan görüşmelerinde 3 yıl boyunca maaşını o bankadan çekeceğine dair bir anlaşma yaparsa promosyon imkanından faydalanabilecektir.

Çalışmakta olan bireyler emekliliklerini alır almaz bu başvuru işlemlerinde bulunabilir ve bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilir.

Emekli Banka Promosyonu Kaç Para

Emekli olan bireylerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de emekli banka promosyonu ne kadar? sorusudur. Bu sorunun cevabı oldukça basit. Çeşitli bankalar SGK ile yaptıkları protokol sonrasında çeşitli taban fiyatlar uygulamaktadır. Bu ücretler 300 TL olabildiği gibi çeşitli durum ve şartlar olduğu durumda 600 TL’ye kadar da çıkabilmektedir. Örneğin emekli kişi bankaya bazı faturaları için otomatik ödeme talimatı verirse banka bu ücrete ek olarak ödeme yapmaktadır. 2018 emekli banka promosyonu bankalar olarak tek tek inceleyecek olursak:

  • Akbank 450 TL’ye kadar ücret ödeyebilmektedir. Eğer emekli kişiler ilk maaşlarını bu bankadan çekerlerse anlaşmalı oldukları sanat hobi kursundan belirli miktarda ücretsiz ders hakkı kazanmaktadır. Bunun yanı sıra birçok finansal avantaj da hediye olarak sunulmaktadır.
  • Denizbank 450 TL’ye kadar ücret ödeyebilmektedir. Bunun yanı sıra banka, bünyesine emekli kazandıran kişiler için 150 TL hediye vermektedir.
  • Fibabanka, maaşa göre değişmekle beraber 330, 415 ve 500 TL civarlarında ücret ödemesi vermektedir. Bunun yanı sıra mevduatta ve kredilerde özel faiz, bütün ATM’lerden ücretsiz bir şekilde para çekme gibi kolaylıklar sunmaktadır.
  • Garanti, 450 TL’ye kadar ücret ödeyebilmektedir. Bunun yanı sıra kredilerde indirimli faiz imkânı ve ATM kolaylıkları sağlamaktadır.
  • ING, 450 TL ücret ödemelerinin yanı sıra çeşitli durumlarda 600 TL’ye varan ödemeler de olabilmektedir. Eğer yeni emekli olduysanız sadece 2 adet faturanız için otomatik ödeme talimatı vererek bu ücreti 600 TL’ye çıkarabilirsiniz.
  • İş Bankası, 450 TL’ye kadar ücret ödeyebilmektedir. Bunun yanı sıra kredi kartları için alınmakta olan yıllık ücreti almıyor, ücretsiz EFT ve Havale gibi avantajlar sunuyor.
  • TEB, 450 TL’ye kadar ücret ödeyebilmektedir. Ve eğer kredi kartından 2 adet faturaya otomatik ödeme talimatı verilmiş ise 50 TL bonus hediye ediyor.

Emekli banka promosyonu ne kadar 2018 sorusunun cevabı ayrıntılı bir şekilde böyle ifade edilebilir. Bu gibi bankalardan birini seçerek avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Emekli Maaşları Zamları 9 Milyon Kişiyi İlgilendiriyor

Bu yıl yapılması düşünülen zamlar ile birlikte 2000 senesinden önce emekli olmuş kişiler için 50 TL ile 355 TL arasında zamların gündeme gelmesi söz konusu. Bu yapılacak olan düzenlemelerin yaklaşık olarak 9 milyon kişiyi ilgilendirdiği belirtiliyor. Bu gibi düzenlemelerin gündemde olması insanların emekli banka promosyonu ne kadar 2018 sorusunun sıkça sorulmasını sağlıyor.

Eğer emekliliğiniz 2000 yılı ve sonrası içerisinde ise mahkeme kararından vize çıkarsa maaşınızın yeniden hesaplanacağını söyleyebiliriz. Maaşların değişkenlik göstermesi banka promosyonlarının değişebilme ihtimalini de doğurmaktadır. Bu gibi spekülasyonları oldukça yoğun olmasından dolayı insanlar zam oranlarının ne kadar olacağı, zamların yapılıp yapılmayacağı ve bununla beraber emekli banka promosyonu ne kadar sorularını sıklıkla sormaktadır. Sizde emekliyseniz ve emekli olacaksanız emekli maaşınızı hangi bankadan alacağınıza karar vermeli ve hangisinin sizin için daha avantajlı olduğunu belirlemelisiniz. Bu avantajlardan yararlanmaya ve bankaların emeklilere sunmuş olduğu kolaylıklar, hediye bonuslar, indirimler gibi bonuslardan faydalanmaya bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir