Kapat
Reklam Alanı

e-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır? Şartları Nelerdir?

e-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?
Bilgi 26 0

Bugün ki makalemizde e-Ticaret sitesi nasıl açılır, şartları nelerdir gibi sorulara yanıtlar verecek ve fikir edinmeniz için çabalayacağız. Günümüzde toptan ya da perakende ürün satışının en verimli olduğu ortam şüphesiz ki internet ortamı diyebiliriz. Türkiye genelinde de zaman içerisinde online projelere karşı eğilim ciddi manada arttı ve ortaya çıkan seçenekler ciddi manada herkesi memnun etti demek yanlış olmaz.

e-Ticaret sitesi açmak için gerekli ve standartlar üzerinde sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Merak ettiğiniz soruları buradan bizlere sorarak kapsamlı şekilde fikir sahibi olabilirsiniz.

e-Ticaret Sitesi Nedir?

e-Ticaret sitesi, internet ortamında web siteniz aracılığı ile ürün satışı yapabildiğiniz ve kredi kartı ile dahi ödeme alabildiğiniz bir gelişmiş altyapıdır.

Türkiye genelinde internetten alışveriş alışkanlıkları ciddi manada yaygın hale geldi. Hal böyle olunca da bireysel işletmeler dahi zaman içerisinde bu pazarda kendisine yer bularak en iyi markalardan birisi olmak için çabalıyor. Aylık gelirleri de internet ortamının sunduğu mükemmel imkanlar ile yükselme gösteriyor.

e-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

e-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır, Kurulur?

e-Ticaret sistemleri karmaşık ve oldukça detaylı olmak zorunda olan sistemlerdir. Ayrıca en ufak bir güvenlik sorunu dahi olmamalıdır. Maliyet açısından da maliyetli bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Biz, sizlere bu noktada hazır yerli e-Ticaret paketleri almayı öneriyoruz. Türkiye’de %100 yerli olarak bu sistemi oturtmuş olan işletmeler var. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Ticimax E-Ticaret
  • IdeaSoft E-Ticaret
  • Platin Market
  • ProTicaret
  • AkınSoft E-Ticaret

bunlardan bazıları olarak dikkatleri çekiyor. Yukarıdaki sistemleri araştırın ve paket özelliklerini analiz edin. Sizlere mobil uygulama hizmetlerine kadar her şeyi tek pakette sunan firmalar söz konusudur. Araştırmanızı yapın ve en ideal firmayı seçerek e-ticaret sitenizi minimum maliyet ile kurarak bu pazarda sizde kendinize yer bulun.

e-Ticaret Sitesi Açma Şartları Nelerdir?

Bunun için herhangi bir şart söz konusu değil. Ancak kurduğunuz e-ticaret sitenizin yasal olarak devam edebilmesi için ETBİS sistemine kayıt olmanız gerekiyor. Siteniz bu sisteme kayıtlı ise yayın hayatına sorunsuz şekilde devam eder. Bunun dışında diğer önemli bazı başlıklar aşağıdaki gibidir;

  • Vergi Levhası
  • Kurumsal Banka Hesapları
  • Güvenli Bir E-Ticaret Altyapısı
  • Kargo Anlaşması

dikkat ile üzerinde durulması gereken öncelikli konulardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Dolayısı ile bunlar dışında ihtiyacınız olan herhangi bir şey söz konusu değil.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir