Kapat
Reklam Alanı

KOSGEB Girişimcilik Destekleri Nelerdir?

KOSGEB Girişimcilik Destekleri
KOSGEB 16 0

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte KOSGEB girişimcilik destekleri nelerdir sorusuna yanıt verecek ve fikir edinme yolunda adımlar atacağız. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektör içerisinde özellikle devlet, girişimci ruhlu kişilere ciddi manada destekler sağlıyor ve bu destekler sektörü canlandırıyor. Devlet, özellikle kendi bütçelerinden sağladığı bu destekler ile birlikte çok ciddi manada insanların önünü açıyor.

KOSGEB, her geçen gün daha da büyüdü. Özellikle insanların girişimci desteklerine karşı çok ciddi manada somut adımlar attığını söylemek de yanlış olmaz. Bu anlamda fikir edinebilmeniz için sizlere maddeler halinde destekler listesini sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Daha kapsamlı bilgiler için BURAYA TIKLAYARAK KOSGEB resmi internet sitesine giriş yaparak destekleri inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Destek Türleri

KOSGEB, özellikle küçük ya da büyük farketmeksizin tüm kurumsal girişimler için mükemmel imkanları sizlere sunuyor. Destek türlerine baktığımız zaman video alternatifleri noktasında daha farklı seçenekleri mümkün mertebe sizlere sunacağız. Destek türleri içerisinde birbirinden farklı destek modelleri de mevcut. Ancak genel olarak sunulan destek türleri aşağıdaki gibidir;

  • Girişimcilik Destekleri
  • AR-GE, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri
  • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
  • KOBİ Finansman Destekleri
  • İŞGEM/TEKMER Programı
  • Laboratuvar Hizmetleri
  • Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri

olmak üzere çok ideal seçenekleri sizlere sunan birçok farklı destek türü söz konusu diyebiliriz sanırım. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektör içerisinde işletmelere sunulan bu desteğin daha da büyüdüğünü net olarak söyleyebiliriz. KOSGEB girişimcilik kredilerinin de hibe kredileri ile birleştirilmesi de beraberinde harika ideal seçenekleri getiriyor.

KOSGEB Maddi Desteği Nasıl Alınır?

Genel itibari ile KOSGEB şirketini incelediğimiz zaman maddi destekten yana sunulan destekler çok daha fazla ön planda  olacak gibi görünüyor ve ideal seçenekleri bizlere sunuyor. T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kapsamında ki girişim, rekor başvuru alıyor.

KOSGEB maddi destekleri ile alakalı olarak yakın bir zaman dilimi içerisinde daha kapsamlı seçenekleri sizlere sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Soru ve sorunlarınızı yorum alanlarımızdan bizlere ileterek bu anlamda fikir sahibi olma yoluna gidebileceğinizi de unutmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir