Kapat
Reklam Alanı

Koronavirüs Milli Dayanışma Yardım Kampanyası Bilgileri

Koronavirüs Milli Dayanışma Yardım Kampanyası
Para Yardımları 46 0

Bu makalemizde sizlerle birlikte koronavirüs milli dayanışma yardım kampanyası bilgileri üzerine bazı bilgiler sunmak istiyoruz. 10 Nisan 2020 tarihinden itibaren ülkemize giren ve ciddi manada tehlike yaratan kovid-19 virüsü ile alakalı önlemler devam ediyor. Ancak her akşam Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan veriler de göz önünde bulundurulduğu zaman hastalığın yayılma seviyesi de bir o kadar ciddi demek yanlış olmaz sanırım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sürekli olarak bu anlamda bir araya geliyor. Bilim Kurulu, sürekli olarak hastalığa yönelik olarak kritik yapıyor. Ancak ne yazık ki hastalığın yayılması büyük bir hızla devam ediyor. Devlet, birçok farklı nedeni de göz önünde bulundurarak önlemler alsa da ne yazık ki bu önlemlerin ciddi manada etki ettiği söylenemez. Dolayısı ile yeni bir sürecin içerisine giriyoruz.

30 Nisan 2020 Kabine Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde virüs ülkemize girdiğinden beri her Pazartesi kabine toplantıları yapılıyor. 30 Nisan, bu anlamda toplantıların en ciddi kararlar ile kendisini gösterdiği seçeneklerden birisi oldu. Koronavirüs, artık ülkemiz için de ciddi manada tehlike arz ediyor ki ölüm rakamları an itibari ile 200 üzerinde.

Enfekte insan sayısında ki yükselme de yine bu anlamda devleti önlem almaya teşvik ediyor. Çin, sokağa çıkma yasağı ile bu hastalıktan kurtuldu ancak bu karar çok ciddi manada olumsuz ekonomik etkileri de beraberinde getirir. Nitekim 30 Nisan 2020 akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bir kampanya başlatarak milleti bu anlamda dayanışmaya ve yardımlaşmaya davet etti.

Milli Dayanışma Yardım Kampanyası

Milli Dayanışma Yardım Kampanyası Hakkında Bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamalar ile birlikte özellikle bu yardımlaşmanın devlet ile millet arasındaki dayanışma açısından önemli olduğunu söyledi. Olası bir sokağa çıkma yasağı zorunluluğu söz konusu olduğunda özellikle devlet, ekonomik anlamda ciddi bir çıkmazın içerisine girebilir.

Hazine her ne kadar ideal durumda olsa da bu hastalığın ne kadar sürede kontrol altına alınabileceği ile alakalı olarak herhangi bir öngörü yok. Bununla birlikte kapatılan işyerleri, işsiz kalan şahıslar gibi düşünülmesi gereken birçok farklı konu söz konusudur. Bu neden dolayısı ile devlet ile millet bir araya gelecek ve yardımlaşma yoluna gidecek. #BizBizeYeterizTürkiyem hashtagi ile birlikte sosyal medya üzerinde daha şimdiden çok büyük bir kitle bu yardımlaşma kampanyasına dahil oldu.

SMS ile Milli Dayanışma Kampanyasına Yardım Nasıl Yapılır?

  • Telefonlarınız SMS gönderme alanına giriş yapın.
  • Büyük harfler ile KORONA yazarak 8119’a mesaj gönderin.
  • Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından anında otomatik mesaj ile cevap gelecek ve yardımlarınız alınacaktır.
  • Her SMS 10 TL olarak ücretlendirilmektedir.
  • 8119 SMS hattı Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şirketleri için aynıdır.

Banka Havalesi ile Milli Dayanışma Kampanyasına Yardım Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan görselde Ziraat Bankası ve Vakıfbank kapsamında yardım ödenekleri alınmaktadır. Dilerseniz hem TL hem de DOLAR bazında yardımlar yapabiliyorsunuz. Yardımlarınız için yukarıda yer alan IBAN numalarını güven içerisinde kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir