Kapat
Reklam Alanı

e-Devlet Ücretsiz Maske Dağıtımı Nasıl Olacak?

e-Devlet Ücretsiz Maske Dağıtımı
E-Devlet 38 0

Bugün ki makalemizde sizlere e-Devlet ücretsiz maske dağıtımı nasıl olacak sorusu ile alakalı olarak bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok farklı ve yeni önlem alınıyor demek yanlış olmaz sanırım. Sağlık Bakanlığı, bu hastalık ile mücadele kapsamında çok yönlü önlemler alarak aslında yayılmayı da engelleme amacı içerisinde.

Halk arasında an itibari ile maske çok ciddi anlamda büyük bir soru işareti. Nitekim piyasada çok ciddi anlamda fahiş fiyatlar kendisini gösteriyor. Devlet bununla alakalı olarak çözümü tüm insanlara ücretsiz maske dağıtmakta buldu. Nitekim başvurularını e-Devlet üzerinden alarak kişi başı 5 adet 3 katlı bedava maske dağıtım süreci başlatıldı. Bu anlamda sizlere hemen bazı maddeler ile alakalı olarak bilgi edinmenize yardımcı olacağız.

e-Devlet Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüz hükümeti artık birçok işlemi e-devlet ortamına taşıyarak bu anlamda insanların beklentilerini karşılama yoluna gidiyor demek yanlış olmaz. Ücretsiz 3 katlı 5 adet maske siparişi de yine e-Devlet sistemi üzerinden 1 dakika içerisinde yapılabiliyor. Bu anlamda hemen yüzeysel bilgiler sunacak olursak;

  • Telefonunuzun ya da bilgisayarınızın tarayıcısından basvuru.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın.
  • Gelen ekranda sizden istenen isim, soyisim, kimlik numarası ve telefon numarası bilgilerini girin.
  • Haneniz içerisinde yaşayan 20 – 65 yaş arasında ki diğer kişileri de AİLE BİREYİ EKLE butonuna tıklayarak ekleyin. Yine aynı şekilde istenen bilgileri doğru şekilde girin.
  • Sonrasında alt kısma doğru girin ve belirlenen kutulara il, ilçe seçimi ve detaylı adres bilgilerini girin.
  • Ardından alt kısmında yer alan güvenlik sorusu matematik işlemini doğru olarak cevaplayın.
  • Altında yer alan sözleşme metninin solundaki kutuya tik atın.
  • Son olarak en alt kısımda yer alan mavi renkli MASKE SİPARİŞİ VER butonuna tıklayın ve işlem tamam.

e-Devlet Ücretsiz Maske Dağıtımı Nasıl Olacak?

e-Devlet sistemi üzerinde en çok araştırılan sorulardan birisi de e-Devlet ücretsiz maskeler nasıl dağıtılacake-Devlet ücretsiz maskeler nasıl alınacak? Bu ve bunun gibi sorular ciddi manada araştırılıyor. 10 Nisan 2020 akşamı saat 20:00 sıralarında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca resmi açıklamalarda bulundu.

e-Devlet üzerinden 3 Milyon civarında maske siparişi aldıklarını duyurdu. Bununla birlikte maskelerin peyder pey en yaşlıdan en gence ve eczanelerde izdiham yaratmayı engelleyecek şekilde dağıtılacağını resmen açıkladı. Tabi ki bununla birlikte maskeleri eczanelerden alacağımızı biliyoruz.

e-Devlet maske başvurusu ekranında sizden istenen telefon numarası kısmına doğru bir numara girmeniz önemlidir. Maske alabilmeniz için yakın bir zaman dilimi içerisinde telefonunuza maske sipariş kodu gelecek. Bu kod ile birlikte bulunduğunuz bölgede ki herhangi bir eczaneye gidecek ve 5 adet ücretsiz maskenizi alabileceksiniz.

SMS kodunun telefonlarınıza gelmesi zaman alabilir. Bakan Koca, bunun bir düzen çerçevesinde öncelikle 65 – 40 yaş aralığı vatandaşlar ile başladığını açıkladı. Eczanelerde de izdiham olmaması adına bu plan çerçevesinde hareket edileceği de açıklandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir