Kapat
Reklam Alanı

e-Devlet Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır? Tapu Bilgileri Öğrenme

e-Devlet Tapu Sorgulama
E-Devlet 25 0

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte e-Devlet tapu sorgulama nasıl yapılır, tapu bilgileri öğrenme gibi konularda bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Devletin dijital kapısı olarak dikkat çeken ve zaman içerisinde tüm kamu birimlerinin hizmetlerini bünyesine alan mükemmel ötesi bir sistem. Her geçen gün daha yeni özellikler ile desteklene bu sistem insanlar tarafından da ciddi manada kabul görmeye başladı.

e-Devlet sistemi üzerinden artık tapu sorgulama işlemleri de yapabilme imkanına sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Tüm tapu bilgileriniz ve konutun yapısına dair her türlü bilgi ile birlikte belge numaralarına varana kadar bilgi edinme şansına sahip oluyorsunuz. Şimdi daha farklı alternatifleri elimizden geldiğince sizlere sunacak ve bilgi edineceğiz.

e-Devlet Tapu Sorgulama Nedir?

Tapu sorgulama, tamamen dijital ortamda TC kimlik numaranız üzerinden sahip olduğunuz meskenin bilgilerini sorgulama ve tüm belgeleri görüntüleme şansına sahip olduğunuz bir hizmet türüdür.

Bildiğimiz gibi devlet, özellikle sosyalleşme ve insanların işlemlerini çok daha rahat bir şekilde halledebilmesi için zaman içerisinde birçok farklı dijital imkanı bizlere sundu. Hal böyle olunca da bizler seçenekleri enine boyuna değerlendirme yoluna gittik. Tapu sorgulama işlemi ile birlikte de sahip olduğunuz taşınmaz için her türlü seçeneği tamamen internet imkanlarını kullanarak görebiliyorsunuz. Bu sistem sayesinde tapu kadastro müdürlüklerince uğraşmaksızın kafanızda herhangi bir soru işareti kalmıyor ve işlemleri yürütebiliyorsunuz.

e-Devlet Tapu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bunun için son derece basit olan adımları izlemek sureti ile tapu sorgulama şansına sahip oluyorsunuz. e-Devlet şifrenizin olması gerektiğini unutmayın. Eğer yok ise size en yakın PTT şubelerine giderek şifre talebinde bulunabileceğinizi de unutmayın. Genel olarak sorgulama işlemi aşağıdaki link itibari ile ve aşama aşama yapılır;

  • BURAYA TIKLAYARAK, e-Devlet tapu bilgileri sorgulama ekranına giriş yapın. Bu hizmet Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü başlığı altında sunulan bir hizmettir.
  • Akabinde sistem sizin karşınıza KİMLİĞİ DOĞRULA seçeneğini sunar. Bu butona tıklayın.
  • Gelen ekranda TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin ve sisteme giriş yapın.
  • Kısa bir yüklenme ekranının hemen ardından sahibi olduğunuz taşınmazların tamamının bu ekranda listelendiğini görürsünüz.
  • Bu ekranda taşınmaz mala ait hissedar bilgilerini görebilirsiniz.
  • Bununla birlikte taşınmazın ipotek ve şerh işlemleri ile alakalı olarak tüm sorgulamaları da sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Taşınmaz hizasında yer alan DETAYLAR butonuna tıklayarak taşınmaz ile alakalı ada, parsel, tapu numarası gibi tüm bilgileri de sorunsuz bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir