Kapat
Reklam Alanı

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır?

Dijital Pazarlama Uzmanı
Bilgi 20 0

Bugün ki makalemizde popüler meslek gruplarından birisi olan dijital pazarlama uzmanı nasıl olunur, ne kadar maaş alır sorularına yanıt vereceğiz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde ciddi manada farklı mesleki alanlar ön plana çıktı. Özellikle sosyal medyanın gücünü kullanan firmalar bu anlamda tamamen dijital pazarlama tekniklerine eğilim gösterme yoluna gidiyor.

Türkiye genelinde özellikle sosyal medya üzerinden ürün pazarlama ve satışı konusuna rağbet ciddi manada arttı demek yanlış olmaz sanıyorum. Tabi ki zaman içerisinde profesyonel reklam ajansları bu işi en profesyonel şekilde yapma yolunda profesyonel kadrolar kurdu ve ortaya ilgi çekici seçenekler çıktı. Şimdi bu anlamda sizleri etraflıca bilgilendirecek ve fikir sahibi olmanıza yardım edeceğiz.

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Dijital pazarlama, içerisine birçok farklı seçeneği alır ve sizlere farklı farklı imkanlar sunar demek yanlış olmaz sanıyorum. Türkiye genelinde bilhassa bu alana yönelik olarak birçok farklı alternatifi değerlendirme imkanına sahibiz. Ancak bu alanda kendinize bir iş bulmak amacı içerisinde olursanız aşağıdaki seçenekler ayrıca çok büyük önem arz eder;

  • Öncelikle insanların sosyal medya davranışlarını iyi bilmeniz gerekiyor. İstatistiki veriler ve şirket değerlendirmesi bu noktada çok önemlidir.
  • Facebook, Instagram ve Google Reklamları konusunda ki tüm yönetim paneli kullanımını en iyi şekilde bilmeniz ve yönetmeniz önemlidir.
  • Kampanyalar ve çekilişler düzenleyerek daha geniş kitlelere erişebilecek stratejiler üretmelisiniz.
  • Dijital mecraların tamamında şirketlerin ya da bireylerin paylaşımlarını ilgi çekici olacak şekilde tamamen sizler planlarsınız.
  • Özellikle hedef kitle belirlemesi ve rakip analizi gibi konularda uzman olmanız ve en iyi değerlendirmeyi yapmanız önemlidir.
  • Firmaların beklentilerini, müşteri hedeflerini çok daha geniş kitlelere yaymak çok daha sağlıklı olacaktır. Düşük reklam bütçeleri ile maksimum verim almak bu alanda uzman kişiler için önemlidir.
Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

Günümüz modern meslek grupları içerisinde belki de en çok aranan alanlardan birisi demek yanlış olmaz. Özellikle artık hayatın tamamen dijital ortamda aktığını düşünürsek geleceğin en önemli mesleklerinden birisi olduğunu da net şekilde söyleme şansına sahibiz.

Senior Dijital Pazarlama Uzmanı, günümüzde büyük şirketler kanadında minimum 7500 TL aylık ücret almaktadır. Bu alanda yeni başlayan Junior bir pazarlamacı, 3500 TL dolaylarında rakamlara çalışır. Metin yazma, görsel hazırlama, reklam planlama gibi tüm yetenekler bu mesleki alan içerisindedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir